596 118 488

596 116 797

info@moravatour.cz

Typ zájezdu

Země

 
podklad1
Popis zájezdu Termíny a ceny Fotogalerie Mapa

Řecko

Soluň, Olymp, Meteora, Athény

ŘECKO - pobytově-poznávací

cena od 9990,-

Program

1.den: odjezd / odlet z ČR, přílet do Soluně, transfer do Paralia Katarini, ubytování v hotelu Orea Eleni *** (pokoje s balkónem, klimatizací, Wi-Fi, vlastním sociálním zařízením, TV), večeře, nocleh, u termínu 29.05.-08.06. cesta do Řecka autobusem - příjezd do Paralie následující den dopoledne. 2.den – 9./10./11.den: volné dny, koupání, polopenze, v průběhu pobytu 4 × celodenní výlet (viz níže). 11./12.den (zpět letecky): snídaně, transfer na letiště odlet do Brna. 12.den: (termín 21.09.-03.10.) snídaně, odjezd kolem poledne zpět do ČR, příjezd následující den dopoledne.

Celodenní výlet do Soluně

Po snídani odjedeme do druhého největšího řeckého města - Thessaloniki (Soluň), odkud k nám přišli slovanští kazatelé Cyril a Metoděj. Autobusem projedeme po nábřeží a vystoupíme u dominanty města - Bílé věže (cca hodinový rozchod), procházkou projdeme po centru města - Aristotelovo náměstí a velký bazar, volný čas na nákupy, odjezd odpoledne od Bílé věže zpět do Parálie.

Celodenní výlet Kláštery Meteora + Národní park v údolí Thembi

Průjezd Thessálií do Kalambaki, zastávka v manufaktuře s prezentací výroby pravoslavných ikon (možnost nákupů suvenýrů), návštěva dvou klášterů, zhlédnutí dalších klášterů z autobusu, zastávka na fakultativní oběd ve vesničce Kastraki, zastávka v údolí Thembi s prohlídkou údolí - přechod po visutém mostě ke kapličce Agia Paraskevi (léčivá voda)..., návrat do letoviska.

Celodenní výlet do Athén

Již v noci (po půlnoci) odjedeme do hlavního města Athén, kam přijedeme v ranních hodinách, nejdříve navštívíme přístav Pireus, poté dojedeme autobusem do centra města, které budeme procházet pěšky (autobus musí mít povinnou pauzu). Navštívíme Akropol, projdeme do čtvrti Monastiriki, prohlédneme parlament s tradičním střídáním stráží... volno na individuální prohlídku a nákupy. Večer cestou zpět do Parálie zastavíme ještě u pomníku bitvy u Thermopyl.

Celodenní výlet do podhůří Olympu

Z Parálie se vydáme do městečka Litochoro přímo pod hlavním vrcholem Olympu - horou Mytikas, odtud procházka do kaňonu říčky Enipeas ke klášteru Sv. Dionisia, kolem poledne budeme pokračovat autobusem do jižní části Olympské riviéry a navštívíme středověký hrad Platamonas (hrad krásné paní) s nádhernými vyhlídkami na celou Olympskou riviéru (vstupné do hradu cca 2 € / osoba / není v ceně zájezdu). Odpoledne pak výlet ukončíme v malebné vesničce Paleos Panteleimonas.

Řecko / Soluň, Olymp, Meteora, Athény / ŘECKO - pobytově-poznávací

Vyberte si některou z variant zájezdu:

Doprava Strava
Kombinovaná Polopenze Zobrazit termíny »
od - do Cena na dospělou osobu
osoby: 1
typ ceny: Dospělý
Cena na dítě do 18 let
osoby: 1
typ ceny: Dítě

Cena zahrnuje

  • autokarovou dopravu z/do ČR či leteckou přepravu z/do Brna a zpět (termín 29.05.-08.06. - kombinovaná doprava - tam bus, zpět letecky; termíny 08.06.-19.06. a 11.09.-21.09. - tam i zpět letecky; termín 21.09.-03.10. - kombinovaná doprava - tam letecky, zpět bus)
  • transfer z letiště do místa ubytování a zpět
  • ubytování v hotelu kategorie *** s polopenzí
  • česky nebo slovensky hovořícího průvodce
  • výlety dle programu
  • pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • komplexní cestovní pojištění včetně storna 40 Kč / osoba / den
  • další fakultativní výlety

Příplatky

  • 1-lůžkový pokoj: 200 Kč / noc


Řecko / / Soluň, Olymp, Meteora, Athény / ŘECKO - pobytově-poznávací

Řecko / / Soluň, Olymp, Meteora, Athény / ŘECKO - pobytově-poznávací