596 118 488

info@moravatour.cz

Typ zájezdu

Země

 
podklad1
Popis zájezdu Termíny a ceny Fotogalerie Mapa

Itálie

Benátky-Verona-Lago di Garda-Sirmione

Krásy Severní Itálie 2 / poznávací

cena od 3590,-

Benátky – Verona – Lago di Garda – Sirmione / poznávací

Zažijte romantiku v Benátkách a poznejte bohatou benátskou historii!
Objevte Veronu – město zamilovaných, nasáklé atmosférou, které proslavilo Shakespearovo drama Romeo a Julie. Pokochejte se malebným Sirmione u jezera Lago di Garda.

Program zájezdu:

1. den:Odjezd z ČR ve večerních hodinách dle nástupních míst.
2. den:
BENÁTKY. Ráno přesun do centra, prohlídka Benátek s průvodcem, při které uvidíte nejznámější skvosty tohoto fascinujícího města ležícího na 117 ostrovech se 150 kanály a 400 mosty. Srdcem města je Piazza di San Marco, stojí zde hlavní benátský chrám Basilica San Marco s dochovanou byzantskou architekturou. Dominantou náměstí je téměř 100 metrů vysoká zvonice baziliky Campanile. Z její věže můžete vidět Benátky z ptačí perspektivy.
V těsném sousedství se nalézá Dóžecí palác, jež byl sídlem benátského dóžete, který vládl Benátské republice. Nemineme nádhernou hodinovou věž a Most vzdechů z bílého mramoru, spojující Dóžecí palác s vězením. Navštívíme malebné a tajemné náměstíčko Campo San Zacharia.
Vstoupíme na slavný most Ponte di Rialto, jež je architektonickým skvostem, a nejkrásnějším ze čtyř mostů, které vedou přes Canal Grande, který je nejvýznamnější dopravní tepnou Benátek.
Projdeme se kamennými uličkami, přes půvabná náměstí s četnými kostely a paláci. Uvidíte další památky a zajímavosti města. Na vyhlášené místní tržnici se zajímavým typickým rybím trhem budete mít možnost ochutnat místní speciality.
Po prohlídce ceníte osobní volno, a můžete navštívit interiéry vybraných památek. Můžete se toulat uličkami s obchůdky, dopřát si romantickou plavbu gondolou či vaporetem po Canale Grande a z jejich paluby se kochat krásou tohoto úžasného města nazývaného Serrenissima. Také si dopřát oběd, ochutnat vynikající zmrzlinu a kávu a vychutnávat si zdejší neopakovatelnou atmosféru.
Zájemci mohou navštívit další dominantu a nejkrásnější barokní chrám v Benátkách Santa Maria della Salute, který stojí naproti náměstí Sv.Marka. Nedaleko se nalézá slavná Gallerie dell Accademia s největší sbírkou benátského umění, kterou si nenechají ujít obdivovatelé umění. Za návštěvu stojí také kostel dei Frari s obrazy Tiziana.
Případně se lze vydat lodí na některý z okolní benátských ostrovů: Murano, známý tradičními sklárnami, Burano, proslavený výrobou krajek, případně Torcello s krásnou byzantskou katedrálou Santa Fosca nebo Lido s pěknými plážemi.
V podvečer odjezd na nocleh.
3. den:
Ráno pojedeme k největšímu a nejkrásnějšímu severoitalskému jezeru LAGO DI GARDA, do míst, kde se Pádská nížina setkává s Alpami. Navštívíme zde romantické středověké a lázeňské městečko SIRMIONE s jedinečnou polohu na poloostrově vbíhajícího do jezera. Nábřežní promenády lemují oleandry, palmy i olivovníky a nabízejí se odsud nádherné výhledy na panoramata Alp.
U vstupu do starého města stojí vodní středověký hrad Scaligerů ze 13. století, obklopený vodním příkopem. Za hradem se nachází úzké uličky plné obchůdků, restaurací a cukráren. V lázeňském parku se nalézá jeskyně Grotte di Catullo, která je vyhledávaná turisty.
Zdejší pohodovou atmosféru si budete vychutnávat v osobním volnu při procházce malebnými křivolakými uličkami centra nebo kolem jezera. Nezapomeňte ochutnat zdejší vyhlášenou zmrzlinu, případně chutný oběd.
Zájemci se mohou vydat na oblíbenou vyhlídkovou plavbu lodí po jezeře, z jejíž paluby uvidíte jezero z jiné perspektivy.
Poté se můžete těšit na jedno z nejkrásnějších italských měst VERONA, je vnímána také jako město lásky, které je nasáklé romantickou atmosférou a je bohatá na památky. Za časů Římské říše ji říkalo „Malý Řím“.
Prohlédneme si Arena di Verona – velkolepou římskou arénu z růžového mramoru, jež je třetím největším amfiteátrem v celé Itálii. Projdeme se na Piazza delle Erbe, jež bývalo římským fórem a můžete zde obdivovat překrásné fasády středověkých domů, zdobené rozsáhlými malbami. Uprostřed se vyjímá fontána se sochou ženy – Madonna Verona, symbol města.
Cílem každého návštěvníka Verony je Juliin dům – Casa di Giulieta s pověstným balkónem, ze kterého Julie vyhlížela svého Romea. Poblíž stojí vysoká středověká věž Torre dei Lamberti. Po zdolání 368 schodů lze vidět památky Verony jako na dlani. Shlédnete Piazza Signori s někdejšími středověkými paláci, kde dnes sídlí vládní budovy jako Palazzo della Raggione – radnice, Loggia del Consiglio – shromáždění městské rady, či palác Scaligieri – prefektura. Socha Danteho Alighieriho dominuje náměstí, který ve městě pobýval. U kostela Santa Maria Antica uvidíte gotické náhrobky středověkých vládců Verony Arche Scaligere. Zajímavá je také římská brána Porta Borsai, Palazzo Maffei, věž Gardello či Casu Mazanti a další památky. Oceníte zde i kratší volno.
Večer odjezd zpět do ČR.
4. den: Návrat do ČR.

ubytování / stravování:

Ubytování ve 2lůžk. nebo 3lůžk. pokojích v BGV s vlastním sociálním zařízením. V areálu je restaurace s pizzeríí (možnost večeře), obchod, bazén.
Bungalov může být složen ze dvou pokojů se společným WC a sprchou v každém bungalovu jako celku.
Stravování - vlastní.

Itálie / Benátky-Verona-Lago di Garda-Sirmione / Krásy Severní Itálie 2 / poznávací

Vyberte si některou z variant zájezdu:

Doprava Strava
Autobusem Bez stravy Zobrazit termíny »
od - do osoba ve 2-lůžk.pokoji
osoby: 1
typ ceny: Dospělý
osoba v 3-lůžk.pokoji
osoby: 1
typ ceny: Dospělý
8.9.2022 - 11.9.2022
3890 3590 rezervovat

Cena zahrnuje

  • 1 x ubytování v bungalovu
  • autobusová doprava
  • průvodce
  • pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • místní dopravu do Benátek

Příplatky

  • samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 1.200 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje). Tyto pokoje jsou pouze na vyžádání ! Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč/ os.


Itálie / / Benátky-Verona-Lago di Garda-Sirmione / Krásy Severní Itálie 2 / poznávací

Itálie / / Benátky-Verona-Lago di Garda-Sirmione / Krásy Severní Itálie 2 / poznávací