596 118 488

info@moravatour.cz

Typ zájezdu

Země

 
podklad1
Popis zájezdu Termíny a ceny Fotogalerie Mapa

Francie

tajemství PAŘÍŽE

tajemství PAŘÍŽE - poznávací/ letecky

cena od 11990,-

tajemství PAŘÍŽE - letecky / poznávací / 4 dny

ZÁJEZD PRO MENŠÍ SKUPINY OSOB, KTEŘÍ TOUŽÍ V KLIDU A V POHODĚ POZNAT PAŘÍŽ ZA INDIVIDUÁLNÍ A NEFORMÁLNÍ ASISTENCE průvodce. UBYTOVÁNÍ V CENTRU MÉSTA v návaznosti na metro.

Chcete vědět jak pověrčivá byla Kateřina Medičejská? Jak se k moci dostala Marie Medičejská a co přimělo Ludvíka XIV. založit zámecký komplex ve Versailles? Jak byl zabit král Jindřich IV. zakladatel Burbonské dynastie a co se stalo jeho vrahovi? Dozvíte se jak fungovala Paříž středověku, jak se zde popravovalo, co čekalo na vězně v La Conciergerie, jak to bylo s katedrálou Notre dame, co předcházelo útoku na Bastilu…
Přijměte naše pozvání a vydejte se s námi poznávat skrytá tajemství tohoto města!

Program zájezdu:

Přílet do Paříže, odjezd na hotel.
K večeru si užijete uměleckou atmosféru Montmartre, náš průvodce Vás seznámí s tajemnou historií tohoto návrší, s bělostnou neobyzánskou bazilikou Sacré Coeur, náměstím malířů Place de la Tertre i neřestnou čtvrtí kolem kabaretu Moulin Rouge. Návrat na nocleh.
2. den:
Procházka s průvodcem Latinskou čtvrí: v Luxemburských zahradách se dozvíte o pletichách předcházejících sňatku Jindřicha IV. s Marií Medičejskou, u Pantheonu, co vedlo Ludvíka XV. k jeho založení, uvidíte kostel St. Étienne du Mont. Po bulváru Saint-Michel se projdete kolem Sorbony, Musée de Cluny, kostela St. Severin. Na Ile du Cité se dozvíte, jak to bylo s královským palácem založeným Kapetovci a tajemství La Conciergerie a St. Chapelle. V místech, kde dnes stojí katedrála Notre Dame, se psaly nejstarší dějiny Paříže a vás bude určitě zajímat více o vzniku tohoto města. Poté l´Hotel de Ville, před kterou bývalo městské popraviště. Pak kolem Centra G. Pompidou a Les Halles. Nedaleko odsud byl zavražděn Jindřich IV. – jak a co se stalo jeho vrahovi se dozvíte na tomto místě. Další tajemství na vás budou čekat u kostela St. Eustach, Palais Royal a Louvru. Osobní volno vám umožní návštěvu muzeí Louvre, Orsay, Orangerie, či jiných nebo se pokochat v krásných Tuilerijských zahradách či zavítat na nákupy na bulváry kolem Opery. V některé z místních restaurací můžete zkusit francouzské speciality a při poháru vína Bordeaux si vychutnat atmosféru Paříže. Večer možnost romantické plavby po Seině, z paluby lodě se vám naskytne pohled na většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže. Nocleh.
3. den:
Zahájíme návštěvou dominanty Paříže – Eiffelovy věže, určitě budete chtít vědět proč stavba vznikla a jak její výstavba probíhala. Z vrcholu věže vás ohromí nádherný výhled. Procházka po Martových polích vás dovede k Vojenské akademii a Invalidovně s hrobkou císaře Napoleona I. , které skrývají nejedno tajemství. Most Alexandra III. je jeden z nejkrásnějších mostů spojující nejen oba břehy řeky Seiny ale i národy – francouzský a ruský – proč tomu tak je se opět dozvíte při odhalování tajemství Paříže. Náměstí Svornosti přinese opět spousty tajemství, protože zde za francouzské revoluce stála obávaná gilotina. Osobní volno na Champs Elysée, možnost nákupů, či odpočinku v kavárnách. Nocleh.
4. den:
Vítězný oblouk, La Défense se skvosty současné architektury. Možnost individuálního volna, návštěvy muzeí, nákupů…
Odjezd na hotel a následně na letiště.
Odlet zpět.

Odlety:

Odlety z Prahy
Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu před odjezdem.
V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem se sejít na určeném místě srazu. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.


ubytování / stravování:

Ubytování v hotelu, 2-3lůžk. pokoje s možností snídaně (za příplatek).

Francie / tajemství PAŘÍŽE / tajemství PAŘÍŽE - poznávací/ letecky

Vyberte si některou z variant zájezdu:

Doprava Strava
Letecky Bez stravy Zobrazit termíny »
od - do osoba ve 2-lůžk.pokoji
osoby: 1
typ ceny: Dospělý
osoba v 3-lůžk.pokoji
osoby: 1
typ ceny: Dospělý
4.8.2022 - 7.8.2022
13990 12990

OBSAZENO

20.10.2022 - 23.10.2022
12990 11990 rezervovat

Cena zahrnuje

  • letenku Praha - Paříž - Praha
  • letištní taxy a poplatky
  • kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 3 x ubytování v hotelu IBIS
  • průvodce
  • pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

  • přesun z letiště na hotel a zpět
  • dopravu metrem - vstupy a místní taxy
  • Odbavené zavazadlo dle podmínek letecké společnosti 1.800 Kč

Příplatky

  • možnost snídaně = 1290 Kč/ 3 x


Francie / / tajemství PAŘÍŽE / tajemství PAŘÍŽE - poznávací/ letecky

Francie / / tajemství PAŘÍŽE / tajemství PAŘÍŽE - poznávací/ letecky