596 118 488

info@moravatour.cz

Typ zájezdu

Země

 
podklad1
Popis zájezdu Termíny a ceny Fotogalerie Mapa

Itálie

Palermo,Syrakusy, Taormina,Etna,Liparské ostrovy

SICILIE - poznávací zájezd

cena od 14990,-

SICILIE – ostrov slunce / poznávací zájezd / 11 dní

Objevte to nejlepší ze Sicílie! Poznejte PALERMO s pověstí mafiánského města, starobylé SYRAKUSY a TAORMINU.Nechte se uchvátit nejvyšší aktivní sopkou Evropy ETNOU. Poplujte na LIPARSKÉ OSTROVY. Dopřejte si moře a krásné pláže a ochutnejte jedinečnou sicilskou kuchyni!

Program zájezdu:

Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko do Itálie.
2.den:
Navštívíme hlavní město Itálie Řím bohaté na svou historii, velkolepé památky i umělecké skvosty. Ve Věčném městě budeme trávit celý den a ukážeme vám všechna nejdůležitější „Římská Nej“: na Piazza Espagna se projdete op Španělských schodech, kde se konají známé módní přehlídky. Prosnulá Fontana di Trevi vás oslní svou velkolepostí a podkud do ní hodíte minci jistě se do Říma opět vrátíte. Pantheon ohromující zachovalý antický chrám. Piazza Navona, které patří k nejkrásnějším náměstím, již s neodmyslitelnými místními malíři, kteří zde nabízí své výtvory. Vystoupáme na Kapitol, uvidíte symbol Říma – vlčici a z vyhlídky se vám odkryje pohled na Forum Romanum, které bylo v dobách starověkého Říma centrem všeho dění. Od impozantního památníku Monumentu sjednocení Itálie Viktora Emanuela II. a cestou římských fór Césarova a Trajanova se vydáme k dominantě města Koloseu, největšího antického divadla, které je známé i tím, že bylo využíváno ke gladiátorským zápasům, kde zakončíme prohlídku. Poté osobní volno:
možnost individuální návštěvy Vatikánu či muzeí. Nebo procházky v místech plných romantiky, malebných náměstí a uliček v centru a posezení v některé z místních pizzerií. Nocleh.
3.den:
Časně ráno odjezd na jih Itálie, trajekt přes Messinskou úžinu na Sicílii. Přejezd do střediska na ubytování. Nocleh.
4.den:
Volno u moře, koupání, relax na pláži. Nocleh.
5.den:
Jedním z nevětších lákadel Sicíle je Palermo, hlavní město ostrova. Najdete zde antické, islámské, normanské, barokové i secesní stavby. Okouzlí vás majestátní katedrála, gotický kostel Martorana i velkolepý Královský palác ze 12. století. Palermo je město kontrastů – přeplněné ulice střídají půvabná zákoutí, nablýskané barokové paláce i ošumělé středověké domy. Žádné město nevystihuje Sicílii tak přesně jako Palermo. Navštívíte také trh Vuccurio, který se táhne několika ulicemi a je skutečným útokem na chuťové i čichové buňky. Čerstvé tuňáky, ančovičky, voňavá rudá rajčata, krevety, gigantické olivy… jistě dostanou i vás. Doporučujeme ochutnat vyhlášené sicilské dezerty např. Cannoli plněné sladkou ricotou, Cassatu či mandlové ovoce rozmanitých tvarů a barev. Poté se vydáme do nedalekého Monreale, klášterního areálu ze 12. století, který je jedním z nejskvostnějších chrámů Evropy. Je příkladem normanské architektury, jeho elegantní exteriér vás připraví na oslnivý interiér, který patří k nejhezčím výtvorům italského středověku. Stěny jsou pokryty nádherným pozlacenými mozaikami, které vytvářeli místní i benátští umělci, převládá však byzántský styl. Městečko se nalézá na kopci a proto je z něho pěkný výhled na okolí i Palermo. V jeho stinných uličkách oceníte občerstvení, můžete si dopřát i čerstvou šťávu z pomerančů. Při cestě zpět navštívíme Cefalú, malebný rybářský přístav se spletí úzkých uliček, který má zajímavou polohu mezi mořem a vysokou strmou stěnou La Rocca. Uvidíte zde impozantní normanskou katedrálu ze 12 .stol. Návrat na nocleh.
6.den:
Volno u moře nebo možnost celodenního fakultativního výletu – plavby lodí na Aiolské ostrovy. Nejdříve navštívíme ostrov Lipari. Projdeme uličkami stejnojmenného města, kde si budete moci koupit pemzu, která se zde těží i suvenýry z obsidiánu. Poté jeden z nejznámějších ostrovů Liparského souostroví – Vulcano, který je jedinečným darem přírody a jako přírodní unikát zapsán na seznamu UNESCO. Největším lákadlem je zdolání dýmajícího Velkého kráteru - Gran Cratere, nejmladší ze zérie sopek, ke kterému se dá vystoupit. Budete odměněni nejen panoramatickým výhledem na celé souostroví ale můžete pozorovat i sopečné fumaroly s unikajícími párami. Sopečná činnost umožňuje nejen lázeň v léčivém sirném jezírku se sirným bahnem, ale také koupání v přírodní perličkové lázni, kterou ohřívají fumaroly na mořském dne. Návrat na nocleh.
7.den:
Volno u moře. Odpoledne výlet do Tindaris – známého poutního místa s černou madonou, které se nalézá na skále nad mořem a nabízí tak krásné výhledy. Zajímavá je i návštěva antického města. Návrat na nocleh.
8.den:
Přejezd pod Etnou, nejvyšší činnou sopkou Evropy. Cesta kolem Catanie na východní pobřeží do nejnavštěvovanějšího místa Sicílie Syrakusy, rodiště známého matematika Archimeda. Projdeme se historickým centrem s labyrintem romantických uliček, který se rozprostírá na ostrově Ortygia. Uvidíte známou Aretusinu fontánu i krásné městské paláce. Navštívíme také archeologický areál Parco Archeologico, který leží na území někdejšího řeckého města Neapoli. Pýchou Syrakus je antický amfiteátr i Apolonův chrám. Poté Taormina, jednoho z nejkrásnějších měst na Sicílii. Město leží na vysokém skalním útvaru a v jeho pozadí je vidět vrchol sopky. Nádherné úzké uličky vychází z pěší zóny a jsou plné kaváren, restaurací, značkových butiků a obchůdků se suvenýry. Největší atrakcí je antické divadlo s vyhlášenou akustikou. Maupassant přirovnal Taorminu k obrazu, na kterém naleznete vše, co bylo na Zemi stvořeno pro potěšení oka, ducha i fantazie. Budete mít čas i na nákupy suvenýru např. keramiku, výšivky, předměty vyrobené z lávy či korku nebo místní silné a sladké vína Moscato a Marsala. Odjezd, trajekt z Mesiny přes Messinskou úžinu, přejezd směr Sorrento.
9. den:
Capri – fakultativní výlet lodí na nádherný ostrov v Tyrhénském moři. Tento malebný ostrůvek byl od vlády Římanů útočištěm císařů i spisovatelů a má rozhodně co nabídnout: blankytně modré moře, kopce poseté květy i romantické chodníčky kolem pláží z něho vytváří romantický poklad. Z hlavního přístavu Marina Grande, který si udržuje svůj půvab a originální identitu můžete vyjet zubačkou do stejnojmenného městečka Capri a projít se jeho malebnými uličkami a náměstími obklopených paláci ze 17. stol. Restaurace, domy i obchody zde vytváří unikátní středomořskou atmosféru. Zde uvidíte Vilu Jovis císaře Tiberia i výhled na malebnou pláž Marinu Picola. Zájemci mohou vyjet i do Anacapri a lanovkou na vrch Monte Solaro, při výhledech na celý ostrov i okolí, které se vám zde naskytnou se vám zatají dech. Jedinečné je i plavba lodí k Azurové jeskyni, kde vás podmořské skály oslepí stříbromodrými odrazy přes hladinu moře. V podvečer návrat do Sorrenta, kratší volno v centru. Večer odjezd do Říma na ubytování.
10.den:
Návštěva Říma – Vatikán. Podvečer odjezd směr ČR.
11.den:
Návrat do ČR.

Ubytování:

2-3lůžk. pokoje v hotelu ***

Itálie / Palermo,Syrakusy, Taormina,Etna,Liparské ostrovy / SICILIE - poznávací zájezd

Vyberte si některou z variant zájezdu:

Doprava Strava
Autobusem Polopenze Zobrazit termíny »
od - do osoba ve 2-lůžk.pokoji
osoby: 1
typ ceny: Dospělý
osoba v 3-lůžk.pokoji
osoby: 1
typ ceny: Dospělý
25.6.2022 - 5.7.2022
16990 14990

OBSAZENO

Cena zahrnuje

  • autobusovou dopravu
  • 5 x ubytování v hotelu s polopenzí
  • 2 x tranzitní nocleh
  • trajekty přes Mesinskou úžinu
  • výlety dle popisu
  • služby průvodce
  • pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní poplatky

Příplatky

  • Rezervace míst v autobuse je možné za poplatek 200 Kč/os.


Itálie / / Palermo,Syrakusy, Taormina,Etna,Liparské ostrovy / SICILIE - poznávací zájezd

Itálie / / Palermo,Syrakusy, Taormina,Etna,Liparské ostrovy / SICILIE - poznávací zájezd