596 118 488

info@moravatour.cz

Typ zájezdu

Země

 
podklad1
Popis zájezdu Termíny a ceny Fotogalerie Mapa

Itálie

Řím od A do Z

ŘÍM - poznávací / letecky zájezd

cena od 11990,-

ŘÍM od A do Z - poznávací zájezd / letecky 4 dny

Nezapomenutelný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Říma a zažijete ráj pro všechny smysly. Užijte si bez starostí památky i atmosféru Věčného města s desítkami uliček, náměstí, fontán a vychutnejte si vše co k Římu patří – osvěžte se italskou kávu, posilněte se italskou pizzou a oslaďte si život zmrzlinou nevídaných chutí.
Zájezd pro menší skupiny, kteří touží v klidu a v pohodě poznat Řím za neformální asistence průvodce.Program zájezdu:

Odlet z Prahy, přílet do Říma. Transfer z letiště, přesun na hotel, ubytování. Prohlídka s průvodcem začne na rozlehlém Piazza di Popolo. Vydáme se po Via Condotti, kde se nalézají butiky známých módních návrhářů na nejživější místo v Římě Piazza di Spagna, kde uvidíte Španělské schody známé módními přehlídkami, kostel Santisima Trinita a krásnou fontánu La Barcaccia od slavného architekta Berniniho. Poté zavítáme k prosnulé Fontáně di Trevi, kterou proslavil F.Fellini ve svém filmu Dolce Vita. Budete moci do ní hodit minci, která vám zaručí, že se do Říma ještě vrátíte. V těchto místech budete mít osobní volno k občerstvení. Návrat na hotel, nocleh.
2. den:
Vatikán – nejmenší městský stát. Na Náměstí sv. Petra uvidíte nádhernou Berniniho kolonádu a Baziliku sv. Petra. V rámci osobního volna můžete vystoupat do Michelangelovy kupole a spatřit z ní nádherný výhled do okolí. Zájemci mohou navštívit Vatikánská muzea s proslulými díly italských mistrů a vyhlášenou Sixtovou kapli. V pozdní odpoledne se vydáme k Andělskému hradu dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou vás okouzlí nejfotografovanější Andělský most s 10 anděly a sochami sv. Petra a Pavla. Poté zamíříme kolem Justičního paláce, Augustova mausolea s jednou z nejslavnějších památek ve Starém Římě Ara Pacis k nejkrásnějšímu náměstí – Piazza Navona, místní malíři zde nabízí své výtvory. Náměstí dominuje kostel sv. Agrese in Agone a 3 velkolepé fontány. Procházku zakončíme u Pantheonu, ohromujícího antického chrámu. Navštívíme i vyhlášenou pražírnu kávy, kde budete moci také ochutnat některou z mnoha typů italské kávy. Pak se projdeme na Piazza Colona, kterému dominuje monumentální sloup Marca Aurelia. Uvidíte i Montecitorio, kde sídlí italský parlament. Poté osobní volno v místech plných romantiky, malebných náměstí a uliček v centru Říma. Nocleh.3. den:
Kolem k jednoho z 5 patriarchálních kostelů Říma, velkolepé basiliky St. Maria Magiore se vydáme k císařským fórum. Uvidíte Konstantinův oblouk, Césarovo a Trajanovo fórum. Poté impozantní památník Monument sjednocení Itálie Viktora Emanuela II. Dále Martova pole, kde byl zavražděn César, kostel s hrobkami Medičejských papežů Santa Maria sopra Minerva, monumentální antická budova Burzy a jeden z nejkrásnějších jesuitských kostelů Sant Ignazio. Pak zavítáme na typický římský trh Campo del Fiore, užijete si jeho atmosféru a ochutnáte rozmanité místní speciality. Poté vystoupáme na Kapitol, uvidíte symbol Říma – vlčici a z vyhlídky se vám odkryje impozantní pohled na celé Forum Romanum. Prohlídku zakončíme u nejznámějšího římského monumentu Kolosea, kde kdysi se konaly gladiátorské zápasy mezi šelmami a gladiátory. Zde budete mít osobní volno, aby si vychutnali jeho prohlídku včetně Palatina a Fora Romana, které v dobách starověkého Říma bylo centrem všeho dění. Můžete si prohlédnout také Kapitolská muzea nebo se podívat ke kostelu Sv.Petr v řetězech. Poté jistě oceníte posezení v některé z tradičních tratoriích s originální římskou kuchyní. Zájemci se mohou vrhnout na nákupy v oblasti rušné a pulzující tepny Via del Corso. Návrat na hotel, nocleh.
4. den:
Dle možností osobní volno před odletem. Přesun na letiště, odlet zpět z Říma do Prahy.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem se sejít na určeném místě srazu. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.


Odlety z Prahy:

Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a okolnostem na místě, dále pak časům příletu a odletu. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu před odjezdem. Let může být uskutečněn s 1 přestupem.

Ubytování:

ubytování v hotelu *** nebo v pohodlném hotelu **** v dostupnosti metra a MHD, 2-3lůžk. pokoje

Itálie / Řím od A do Z / ŘÍM - poznávací / letecky zájezd

Vyberte si některou z variant zájezdu:

Doprava Strava
Letecky Bez stravy Zobrazit termíny »
od - do osoba ve 2-lůžk.pokoji
osoby: 1
typ ceny: Dospělý
osoba ve 2-lůžk.pokoji
osoby: 1
typ ceny: Dospělý
osoba v 3-lůžk.pokoji
osoby: 1
typ ceny: Dospělý
28.7.2022 - 31.7.2022
13990 16990 12990 rezervovat
15.9.2022 - 18.9.2022
13990 16990 12990 rezervovat
13.10.2022 - 16.9.2022
13590 16590 12590 rezervovat

Cena zahrnuje

 • letenku Praha-Řím-Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • malé kabinové zavazadlo (40x20x25cm)
 • 3 x ubytování v hotelu
 • služby průvodce
 • pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • dopravu metrem, vstupy, místní taxy
 • snídaně v hotelu
 • transféry z letiště na hotel a zpět
 • velké zavazadlo do 10 kg(55x40x20cm)

Příplatky

 • snídaně v hotelu *** = 1.190 Kč/ os.
 • snídaně v hotelu **** = 1.690 Kč/ os.
 • transféry z letiště a zpět = 20 EUR
 • velké zavazadlo do 10 kg na palubu = 900 Kč


Itálie / / Řím od A do Z / ŘÍM - poznávací / letecky zájezd

Itálie / / Řím od A do Z / ŘÍM - poznávací / letecky zájezd